Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571
Artykuły na wszystkie możliwe tematy

3 największe zagrożenia płynące z niestosowania rel canonical
XXX
Dzisiaj Zgred na swoim blogu napisał kilkanaście porad i uwag związanych ze stosowaniem rel=”canonical”, jako że jakieś errory wystąpiły na jego stronie podczas dodawania komentarza, przez co nie mogłem dopisać paru zdań, postanowiłem opisać trzy największe zagrożenia płynące z niezastosowania tagu kanonicznego na stronie. Poznaj szczegóły – przeczytaj cały artykuł.

Pierwsze zagrożenie – kradzież treści

Można zabezpieczyć się przed konsekwencjami płynącymi z kradzieży treści poprzez wskazanie oryginalnego dokumentu przy pomocy tagu kanonicznego. Rel canonical to jedna z metod wskazywania autorstwa. Dzięki wdrożeniu tagu można zapobiec sytuacji, gdzie skopiowana podstrona pojawia się wyżej w SERP aniżeli oryginalna. Jeśli robot wpierw odnajdzie tekst na stronie X z canonicalem, potraktuje ją jako źródło treści, co najśmieszniejsze, z testów które robiłem w marcu 2013 data zaindeksowania strony w ogóle nie była brana pod uwagę, przy ustalaniu dokumentu źródłowego. Jeśli treść skopiowaliśmy na inny blog – strona powielona była wyświetlana wyżej w wynikach wyszukiwania. Nie było to normą, ale widać było zależność braku canonical a wyższą pozycją duplikatu w wynikach wyszukiwania.

Nie ma co ukrywać, że przy ustalaniu autorstwa bardziej pewnym zabiegiem jest zintegrowanie autora z profilem na Google+, to jednak canonical też zalicza się do metody „przypisywania autorstwa” i wraz z innymi metodami powinien być stosowany do zabezpieczenia strony.
Drugie – celowe duplikowanie treści na stronie

Witryna bez rel canonical jest bardziej podatna na celowe generowanie duplikatów w witrynie – dot. to przede wszystkim sklepów internetowych, gdzie sam skrypt pozwala na bardzo łatwe generowanie duplikatów. W dobie kar algorytmicznych za niskiej jakości podstrony w sklepach, stosowanie canonical do zabezpieczenia jest na czasie.
Trzecie – kradzież PageRank

Strony bez canonicala są bardzo podatne na typ ataku zwany pagerank steal i nie mówię tutaj o przekierowaniach do uzyskania Fake PageRank ale o procederze kradzieży żywego PageRank ze strony z wysokim autorytetem. W zasadzie to nie do kradzieży, ale do pożyczenia sobie PageRanku strony docelowej – z tego co widziałem stronie docelowej nie ubywało PR, ale kopia zyskiwała wysoki PR strony matki. Z moich obserwacji wynika, że ofiarami najczęściej padały strony, które nie posiadały tagu kanonicznego. Nie wiem czy to jakiś bug jest, czy „coś” innego, ale śmiesznie wygląda jak domena z zerowym trustem (według Seomastering TrustRank Checkera) miała PR4.

Podsumowując, Zgred jak zwykle przekazał sporo wiedzy w swoim artykule, ale niestety wszystkiego nie napisał – mówię o zagrożeniach płynących z niestosowania rel canonical.

Oczywiście w tej kwestii pewnie będą różnice zdań i część osób zarzuci mi że wypisuję farmazony, jednakże te trzy punkty przerabiałem w praktyce więc uszczypliwe komentarze proszę zostawić dla siebie.

Kalendarz
Maj 2020
P W Ś C P S N
« wrz    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Reklama
UPCploctober_02102012 Image Banner 200 x 200

Tu była reklama google adsence, ale zostałem okradziony z zarobków przez powyższą firmę bo ich boot stwierdził jakieś nieprawidłowości, sami nie wiedzą jakie. Ostrzegam więc innych webmasterów przed umieszczaniem reklam google adsence na swoich stronach. Też możecie zostać oszukani przez nich.jak wasze zarobki zaczną zbliżać się do wypłaty.

Google +