Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571
Artykuły na wszystkie możliwe tematy

Co ma wpływ na cenę dywanu?
Rodzaj włókna. Najlepsze jakościowo włókna to jedwab i wełna, oraz imitująca jedwab wiskoza. Do ich produkcji wykorzystujemy zasoby naturalne, zatem to bezpośrednio wpływa na cenę. Gęstość i wysokość runa. Im runo w dywanie wyższe i bardziej gęste (większa ilość węzłów (knotów) na cm2) tym większa jest jego wartość (cena). Wynika to z ilości surowca, jaki został użyty do produkcji dywanu. Certyfikaty i znaki. Dywany posiadające certyfikaty jakościowe i znaki świadczące o wysokiej jakości również charakteryzują się wyższą ceną.
Efekty specjalne. Dywany ręcznie wycinane to grupa produktów, w której precyzyjne wycinanie wzoru jest dokonywane ręcznie, zatem wkład pracy jest tu zdecydowanie większy niż przy dywanach w 100% tkanych maszynowo.

Strukturę dywanu stanowią osnowa, wątek i runo.
* Wątek jest jednym z dwóch układów nitek tworzących tkaninę. Nitki wątku ułożone są poprzecznie.
* Osnowa to układ nitek biegnących wzdłuż tkaniny, prostopadle do wątku.
* Runo to odpowiednio tkane włókna. Ich splot istotnie wpływa na wygląd i jakość dywanu.

Trudno jednoznacznie rozpoznać technikę tkania po wyglądzie dywanu, Jednak bardziej wytrawne oko dostrzeże różnicę.Ofertę dywanów tkanych ręcznie i maszynowo można znaleźć na stronie www.komfort.pl

Dywany tkane ręcznie
W ofercie sklepów Komfort dostępne są także dywany tkane ręcznie. Technika ta pamięta jeszcze czasy starożytne. Do produkcji dywanów wełnę barwi się w specjalny sposób i suszy na słońcu, a następnie tka na krośnie poprzez wiązanie każdego z pojedynczych supełków w jedna całość.

W zależności od rodzaju zastosowanej przędzy, technologii produkcji oraz kolorów nici tworzony jest wzór dywanu.
budowa dywanu

Dywany tkane maszynowo
Obecnie dostępne dywany swą różnorodność wzorniczą oraz kolorystyczną zawdzięczają pełnemu zautomatyzowaniu procesów maszynowej produkcji. Dzięki rozpowszechnieniu tzw. metody „face to face”, możliwe jest tworzenie niezliczonej ilości identycznych dywanów w krótkim okresie czasu. Metoda ta polega na jednoczesnym tkaniu dwóch dywanów, połączonych runem, które po zakończeniu tkania jest rozcinane. Otrzymane w ten sposób dywany są swoim lustrzanym odbiciem.

Kalendarz
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Reklama
UPCploctober_02102012 Image Banner 200 x 200

Tu była reklama google adsence, ale zostałem okradziony z zarobków przez powyższą firmę bo ich boot stwierdził jakieś nieprawidłowości, sami nie wiedzą jakie. Ostrzegam więc innych webmasterów przed umieszczaniem reklam google adsence na swoich stronach. Też możecie zostać oszukani przez nich.jak wasze zarobki zaczną zbliżać się do wypłaty.

Google +