Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571
Artykuły na wszystkie możliwe tematy

Z pewnością nie zawsze będzie ci łatwo iść drogą ku finansowej wolności. O wiele trudniej jednak jest prowadzić życie w finansowej zależności

Przeczytaj, co chce powiedzieć Ci Bodo Schäfer:

Wszyscy mamy określone wyobrażenia o tym, jak chcemy żyć, a także o tym, co się nam poniekąd od życia należy. Pragniemy głęboko wierzyć, że zdołamy sprostać zadaniom, które ten świat uczynią lepszym, piękniejszym. Zbyt często jednak dzieje się tak, że codzienna rutyna i rzeczywistość tłumią te marzenia.

Wielu ludzi zapomina, że należy im się miejsce po słonecznej stronie ulicy, gdyż, według ich opinii, z sytuacji, w której się znaleźli, nie mogą już się wyzwolić. Wielu wczuwa się często w rolę poszkodowanych. Konsekwencją tego bywa zazwyczaj pójście na kompromisy. Nierzadko się zdarza, że ludzie uważają swoją sytuację finansową za przyczynę tego, iż nie mogą żyć tak, jak by sobie tego życzyli.

Od ponad dziesięciu lat zajmuję się wyłącznie tematem pieniędzy oraz osiągnięcia sukcesu
i Bodo Schaferszczęścia w życiu. Nauczyłem się postrzegać pieniądze elastyczniej
i innymi oczami niż kiedyś.

Pieniądze mogą nam uniemożliwiać wykorzystanie tkwiących w nas zdolności twórczych albo pomóc nam w tym, żebyśmy je w pełni wykorzystali.

Pisząc te słowa, jestem gotowy oddać się do dyspozycji czytelników jako ich prywatny mentor. Chciałbym podzielić się z innymi tym, czego dane mi było się nauczyć. Chciałbym pokazać, w jaki sposób każdy może zbudować sobie maszynkę do robienia pieniędzy.

Posiadanie pieniędzy oznacza przede wszystkim możliwość prowadzenia pełniejszego i bardziej niezależnego życia. Kiedy to zrozumiałem, zapragnąłem podzielić się swoją wiedzą na ten temat z innymi. Zobowiązałem się wobec samego siebie, że każdemu, z kim będę miał do czynienia, postaram się pomóc na drodze do jego finansowej wolności, ponieważ tak jak można się nauczyć latać, nurkować czy programować, można sobie przyswoić wiadomości o tym, jak osiągnąć dobrobyt – wystarczy poznać kilka bardzo ważnych podstawowych zasad.Bodo Schäfer

Opinia czytelnika zaczerpnięta ze sklepu Merlin.pl:

  1. Przeczytałem tę książkę około pół roku temu. Generalnie podchodziłem do tego typu publikacji z rezerwą, będąc przekonanym, że ci wszyscy life-mentorzy to, krótko mówiąc, grupa “ściemniaczy” bazujących na ludzkim pragnieniu dobrobytu. Jednak po przeczytaniu jej postanowiłem wprowadzić w życie kilka zasad – i… cóż, nie będę może wchodził w szczegóły, ale kilka rzeczy udało się zrealizować. Oczywiście książka nie zawiera gotowej recepty, jest jedynie drogowskazem, pomaga zmienić sposób myślenia, nawyki – w przeważającej części jest wręcz poradnikiem psychologicznym, a mniej – biznesowym. Myślę, że najbardziej jest przeznaczona dla osób “na początku drogi”. Opisuje proste sposoby oszczędzania, zasady jednoczesnego spłacania długów i gromadzenia kapitału – prowadzi “za rączkę” osoby próbujące zapanować nad chaosem swoich finansów osobistych. Napisana przystępnym, dość lekkim – a miejscami wręcz “łopatologicznym” językiem lektura do poduszki. Tyle tylko, że czasami ciężko po niej zasnąć. Szczerze polecam.

    Andrzej Zakrzewski

Kim jest Bodo Schäfer i dlaczego miałbyś go słuchać? 

O AUTORZE

Bodo Schäfer w wieku 16 lat wyemigrował do USA, gdzie poznał swojego pierwszego mentora. W wieku lat 26 przeżył ciężki kryzys finansowy. Szukając pomocy, znalazł coacha, który wskazał mu drogę do dobrobytu. W wieku 30 lat był już człowiekiem wolnym finansowo. Postanowił swoją wiedzę o dochodzeniu do zamożności przekazywać innym podczas seminariów, które prowadził w wielu krajach, m.in. w Australii, w Rosji, w Korei Płd., w Singapurze, w Grecji, na Węgrzech. Wraz ze swoim partnerem biznesowym Berndem Reintgenem prowadzi firmę Reintgen & Schäfer, zajmującą się doradztwem dla zamożnych inwestorów.

Jest autorem sześciu bestsellerów z listy magazynu „Der Spiegel”. Droga do finansowej wolności. Pierwszy milion w ciągu siedmiu lat  została wydana w ponad 30 krajach w łącznym nakładzie ponad 10 milionów egzemplarzy. W Niemczech przez ponad dwa lata utrzymywała się na pierwszym miejscu listy bestsellerów. Książka Ein Hund namens Money (Pies imieniem Money) miała kilkumilionowy łączny nakład, a na jej podstawie powstał musical dla dzieci.

W roku 2008 ukazał się na DVD program coachingowy Schäfera Ihre erste Million in sieben Jahren (Twój pierwszy milion w siedem lat).

 

Istnieje wiele możliwości zarobienia pierwszego miliona.

Jeden ze sposobów zawarty jest w czterech strategiach przedstawionych w tej książce:

1. Oszczędzasz zawsze pewien procent pieniędzy.

2. Inwestujesz zaoszczędzone pieniądze.

3. Podwyższasz swoje dochody.

Droga do wolności finansowej4. Z każdej kwoty, o którą wzrósł twój dochód, zaoszczędzasz pewien procent.

Jeżeli będziesz tak postępował, to – w zależności od Twojej obecnej sytuacji finansowej – osiągniesz dobrobyt w ciągu następnych piętnastu, może dwudziestu lat. Będziesz prawdopodobnie dysponował kwotą w wysokości jednego do dwóch milionów. Nikogo to nie zdziwi! Jeśli jednak chcesz zdobyć pierwszy milion już po siedmiu latach, musisz zastosować jak najwięcej z zaprezentowanych w tej książce strategii. Każda z nich sprawi, że szybciej dojdziesz do celu.

W jaki sposób możesz stać się zamożnym człowiekiem w ciągu siedmiu lat?

Domyślasz się, że nie chodzi tu tylko o stan twoich zasobów finansowych – o określoną sumę pieniędzy X, jaką chcesz zgromadzić – lecz także o osobowość, jaką ukształtujesz w sobie do tego czasu. Z pewnością nie zawsze będzie ci łatwo iść drogą ku finansowej wolności. O wiele trudniej jednak jest prowadzić życie w fiinansowej zależności.


Jeżeli weźmiesz sobie do serca porady zawarte w tej książce, z pewnością osiągniesz swój cel. Na moich seminariach pomogłem wielu tysiącom ludzi podążającym tą drogą. Byłem i jestem świadkiem tego, jak dzięki zdobytej wiedzy są w stanie dosłownie się przeobrazić.fragment książki “Droga do finansowej wolności”

  1. Wszyscy jesteśmy kowalami własnego losu. Również tego dotyczącego naszych finansów. A Bodo Schäfer, sam będący najlepszym przykładem słuszności tego stwierdzenia, pokazuje nam, jak – poprzez zmianę swojego nastawienia do pieniędzy, konsekwentne zwiększanie dochodów i stosowanie odpowiednich form oszczędzania – ten los sobie wykuwać.

    Nasza firma i nasi współpracownicy po zapoznaniu się z książką przystąpiliśmy do realizacji zawartych w niej założeń i zaczęło przynosić nam to wymierne efekty. Przekazaliśmy tę książkę tysiącom naszych klientów, którzy – kierując się zawartymi w niej wskazówkami i odpowiednio inwestując – odnieśli spore korzyści finansowe, a aktywa wielu z nich przekroczyły miliony złotych.

  2. Andrzej Hałabis, prezes DIAMENT – Doradcy Finansowi Sp. z o.o.

Samo przeczytanie książki Droga do finansowej wolności Bodo Schäfera nie daje gwarancji bogactwa. Musisz być gotowy do tego, żeby DZIAŁAĆ!

 

Nie myśl jednak, że sam fakt posiadania tej książki uczyni Cię bogatym. Jeśli nawet ją przeczytasz, nie staniesz się przez to zamożny. Chodzi o to, byś nauczył się z tą książką pracować, by jej treść stała się częścią Ciebie samego. Tylko wtedy pomoże ona wydobyć na światło dzienne ukryte w Tobie skarby.

Wersja elektroniczna (PDF)
Wersja drukowana

Dodaj komentarz

Kalendarz
Październik 2020
P W Ś C P S N
« wrz    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Reklama
UPCploctober_02102012 Image Banner 200 x 200

Tu była reklama google adsence, ale zostałem okradziony z zarobków przez powyższą firmę bo ich boot stwierdził jakieś nieprawidłowości, sami nie wiedzą jakie. Ostrzegam więc innych webmasterów przed umieszczaniem reklam google adsence na swoich stronach. Też możecie zostać oszukani przez nich.jak wasze zarobki zaczną zbliżać się do wypłaty.

Google +