Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571
Artykuły na wszystkie możliwe tematy

Lawinowy rozwój motoryzacji jaki możemy zaobserwować w Polsce od końca lat 90, sprowadza się do generalnego wniosku, że błyskawicznie zwiększa się również zapotrzebowanie na części samochodowe . Nie ma w tym nic szczególnie niezwykłego, jeżeli odnotujemy, że taka ilość pojazdów wymaga bezustannych napraw.

Niewielu z nas zastanawia się nad znaczeniem poszczególnych komponentów samochodu i do czego tak naprawdę służą,i jakie jest ich znaczenie. A wiedza ta jest niezbędna kiedy będziemy chcieli zmniejszyć koszty naprawy ukochanego pojazdu i osobiście zaopatrzyć się w potrzebne auto części. Szczególnie ważne jest to w przypadku części do Citroena , z uwagi na koszt robocizny związany z naprawami tego samochodu. W tym artykule scharakteryzuję niektóre z nich.

Wahacze samochodowe łączą nadwozie auta z elementami podwozia jakimi są koła pojazdu. Ich działanie polega na współpracy z amortyzatorami a także sprężynami, tłumiącymi nierówności nawierzchni. Wyprodukowane są w różnych postaciach: stalowe, żeliwne, a ostatnio odlewane ze stopów lekkich, najczęściej aluminium.

Amortyzatory Monroe amortyzują wpływ nierówności szosy na samochód, a tym samym podnoszą komfort podróżujących. Poprzednio olejowe, a obecnie współczesne amortyzatory wykonywane są w technologii olejowo-gazowej, gdzie rolę czynnik tłumiącego pełni sprężony gaz obojętny, nie wchodzący w reakcję z materiałem, z którego wykonany jest amortyzator. Tak na prawdę to mniej ważne jest czy jest gazowy czy olejowy, ważne żeby był sprawny.

Zwiększenie mocy silników wysokoprężnych, wywołał przyrost drgań przenoszonych na skrzynię biegów. Aby temu zaradzić, inżynierowie wymyślili Koło dwumasowe Sachs , które ma pochłaniać drgania wytwarzane przez silnik. Rozwiązanie to, z powodzeniem zaczęto stosować również w silnikach benzynowych. Ceną jest bardzo wysoki koszt takiego mechanizmu.

Rozrząd do BMW jest elementem pojazdu, odpowiedzialnym za koordynację pracy układu korbowo-tłokowego motoru. Jest to niezwykle dokładny mechanizm, w którym za napędzanie wałka rozrządu, odpowiada pasek rozrządu, lub w pewnych przypadkach – łańcuch rozrządu.. Generalnie łańcuchy rozrządu zastępowane są ostatnio paskami rozrządu.

Klocki hamulcowe są jednym z podstawowych komponentów pojazdu, decydujących o bezpieczeństwie kierującego oraz pasażerów. Ich wykonanie ma istotny wpływ na zachowanie się pojazdu w sytuacjach krytycznych, a skład stanowi tajemnicę producentów. Dlatego oszczędzanie na nich może mieć najbardziej opłakane efekty. Jednak ważniejsze od ich pochodzenia, jest to, żeby po prostu były.

Kalendarz
Kwiecień 2020
P W Ś C P S N
« wrz    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Reklama
UPCploctober_02102012 Image Banner 200 x 200

Tu była reklama google adsence, ale zostałem okradziony z zarobków przez powyższą firmę bo ich boot stwierdził jakieś nieprawidłowości, sami nie wiedzą jakie. Ostrzegam więc innych webmasterów przed umieszczaniem reklam google adsence na swoich stronach. Też możecie zostać oszukani przez nich.jak wasze zarobki zaczną zbliżać się do wypłaty.

Google +