Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571
Artykuły na wszystkie możliwe tematy

Aby wybrać odpowiedni dla siebie fundusz inwestycyjny powinniśmy się najpierw zastanowić nad przewidywanym okresem trwania naszej inwestycji, nad aktualną sytuacją na rynku oraz skalą ryzyka, jakie jesteśmy w stanie zaakceptować. Warto pamiętać o podstawowej zasadzie inwestowania: szansa na większe zyski wiąże się z większym ryzykiem.
W Polsce działa wiele funduszy inwestycyjnych. Są wśród nich fundusze akcji i papierów dłużnych, hybrydowe, parasolowe, inwestujące w Polsce i zagranicą, na rynkach kapitałowych, pieniężnych, na rynku nieruchomości. Wybór funduszu najlepiej pasującego do twoich potrzeb może przyprawić cię o zawrót głowy.

Gdy twoja inwestycja ma trwać jedynie kilka tygodni, po czym zamierzasz sprzedać jednostki uczestnictwa w funduszu, by np. kupić samochód, wówczas powinieneś się raczej zdecydować na inwestycję o niewielkim stopniu ryzyku, jaką są na przykład fundusze rynku pieniężnego. Dają one zyski nieco wyższe niż lokaty bankowe, a ryzyko poniesienia straty jest znikome. Jednak jeśli na rynku kapitałowym króluje hossa, warto rozważyć zakup jednostek funduszu inwestującego w akcje, na pewno będzie się to wiązało z wyższym ryzykiem poniesienia strat, ale i zyski mogą bybyć zdecydowanie większe.
Jeśli zamierzasz oszczędzać w funduszach inwestycyjnych przez okres kilku lat, najlepszym wyborem będzie zakup jednostek funduszu akcyjnego. Należy się przy tym uzbroić w cierpliwość nie sprzedawać jednostek funduszu w razie chwilowych spadków na giełdzie. Doświadczenie wskazuje, że w długim okresie zyski funduszy inwestujących w akcje są najwyższe.
Dla inwestycji o średnim okresie czasowym dobrym rozwiązaniem będą fundusze obligacji lub mieszane, które część kapitału lokują w akcjach, a część w mniej ryzykownych aktywach, takich jak obligacje skarbowe. Gdy zależy Ci na tym, by nie stracić nic z inwestowanego kapitału warto rozważyć zakup funduszy strukturyzowanych, które dla danego okresu inwestycji gwarantują zwrot zainwestowanej kwoty, a dodatkowo w sprzyjających okolicznościach umożliwiają osiągnięcie przyzwoitego zysku.
Aktywne zarządzanie środkami zgromadzonymi w funduszach inwestycyjnych wiąże się z koniecznością odprowadzania podatku od dochodów z inwestycji kapitałowych, podatku Belki, przy każdej sprzedaży (umarzaniu) jednostek uczestnictwa. Wybierając fundusz warto więc sprawdzić na tzw. fundusze parasolowe, w których płacenie podatku następuje tylko raz, przy wycofywaniu pieniędzy z inwestycji, natomiast przy przenoszeniu pieniędzy z jednego funduszu do drugiego w ramach „parasola” nie płaci się tego podatku, ani prowizji.
Kiedy już zdecydujesz, która kategoria funduszy jest dla Ciebie najlepsza, musisz wybrać konkretny fundusz inwestycyjny. Pomocne przy tym będzie porównanie dotychczasowych historii wyceny jednostek uczestnictwa. Oczywiście nie daje to stuprocentowej pewności co do zysków w przyszłości, ale pozwala wyrobić sobie pogląd na temat efektywności działań danego funduszu.

Kalendarz
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Reklama
UPCploctober_02102012 Image Banner 200 x 200

Tu była reklama google adsence, ale zostałem okradziony z zarobków przez powyższą firmę bo ich boot stwierdził jakieś nieprawidłowości, sami nie wiedzą jakie. Ostrzegam więc innych webmasterów przed umieszczaniem reklam google adsence na swoich stronach. Też możecie zostać oszukani przez nich.jak wasze zarobki zaczną zbliżać się do wypłaty.

Google +