Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571
Artykuły na wszystkie możliwe tematy

Konto osobiste to bezpieczeństwo, za nasze pieniądze trzymane na rachunku odpowiada bank. To również wygoda, łatwo wpłacić i wypłacić czy też przelać pieniądze, opłacić rachunki. We współczesnym świecie to właściwie konieczność. Obecnie niemal każdy pracodawca wymaga od pracowników posiadania konta, na które przelewa wynagrodzenie. Jednakże konto osobiste to dopiero pierwszy krok umożliwiający korzystanie ze znacznie wygodniejszych narzędzi finansowych, takich jak karty bankowe, depozyty, fundusze inwestycyjne, czy w razie potrzeby pożyczki lub kredyty krótko i długoterminowe.

Żeby właściwie zrozumieć korzyści z posiadania konta w banku, trzeba porównać sytuacje, kiedy konta nie mamy i kiedy je posiadamy. Bez konta swoje świadczenia odbieramy w gotówce w kasie firmy czy też na poczcie, trzeba po nie pójść i odstać swoje w kolejce, a przekaz pocztowy idzie znacznie dłużej niż przelew bankowy. Wypłacając całą sumę wynagrodzenia, która ma nam potem wystarczyć na cały miesiąc różnego rodzaju wydatków, narażamy się na ryzyko kradzieży czy też zgubienia pieniędzy. Posługiwanie się gotówką jest też znacznie droższe, o czym można się przekonać opłacając rachunki za prąd, gaz telefon czy czynsz za mieszkanie na poczcie czy w okienku bankowym. Wysyłając nawet pięć przelewów w miesiącu i korzystając z usług poczty czy przypadkowego banku, w którym nie mamy konta, narażamy się na wydatek nawet 30 złotych miesięcznie i stratę czasu spędzonego w kolejkach. Można też próbować opłacić rachunki w siedzibie firmy, która rachunek wystawiła np. w zakładzie energetycznym, gazowym, spółdzielni mieszkaniowej u operatora telefonicznego, ale wówczas strata czasu jest jeszcze większa.

Jeśli posiadasz konto bankowe nie musisz posługiwać się gotówką. Ona nie tylko spoczywa bezpiecznie w banku, ale także pracuje na korzyść właściciela, bo jeżeli umiejętnie skorzystamy z oferty banków to nasze pieniądze oprocentowane będą wyżej niż wskaźnik inflacji. Pieniądze są więc podwójnie bezpieczne, nie można ich zgubić, ani ukraść, nie stracą też na wartości z powodu inflacji. Jedna krótka wizyta w banku lub na jego stronie internetowej wystarczy, aby opłacić wszelkie rachunki znacznie taniej, a dostęp do środków na koncie mamy przez cały czas, wystarczy skorzystać z bankomatu, by pieniądze wypłacić.

Posiadając konto możemy też łatwo, jeśli brakuje nam gotówki, pożyczyć pieniądze od banku. Bank, który nas zna udzieli pożyczki szybciej i taniej, niż jeśli będziemy dla niego obcym klientem przychodzącym z ulicy.

We współczesnym świecie konto bankowe staje się więc naszym centrum finansowym, to początek naszego partnerstwa z bankiem. Na konto wpływa nasze wynagrodzenie, z jego pomocą płacimy rachunki i wypłacamy tyle gotówki, ile jest nam potrzebne, podczas gdy pozostała kwota pozostaje na oprocentowanym koncie i pracuje cały czas dla nas.

Kalendarz
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Reklama
UPCploctober_02102012 Image Banner 200 x 200

Tu była reklama google adsence, ale zostałem okradziony z zarobków przez powyższą firmę bo ich boot stwierdził jakieś nieprawidłowości, sami nie wiedzą jakie. Ostrzegam więc innych webmasterów przed umieszczaniem reklam google adsence na swoich stronach. Też możecie zostać oszukani przez nich.jak wasze zarobki zaczną zbliżać się do wypłaty.

Google +