Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571
Artykuły na wszystkie możliwe tematy

Kredyty to najbardziej kuszący z produktów bankowych, kiedy płaci się pieniędzmi banków, wydawać je jest znacznie lżej niż własne zarobione pieniądze. Warto jednak pamiętać, że jest to najdroższy produkt bankowy, pożyczone pieniądze trzeba oddać z odsetkami, które mogą spowodować, że oddamy bankowi nawet dwa razy tyle, ile pożyczyliśmy, a czasem nawet więcej zależnie od czasu na jaki kredyt został udzielony.


Przede wszystkim chcąc wziąć kredyt lub pożyczkę, musimy zastanowić się, czy będzie nas później stać na jego spłatę. A nawet jeśli tak, to czy miesięczna rata, nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla naszych dochodów. Osobie, która zarabia 1500 zł może się wydawać, że bez problemów poradzi sobie z kredytem, którego rata wynosi 300 zł miesięcznie. Jednak, jeśli się dobrze zastanowić, wcale nie jest to oczywiste, od osiąganych dochodów trzeba bowiem odjąć wysokość przeciętnych miesięcznych wydatków. Jeśli okaże się, że te wydatki są zazwyczaj większe niż 1200 zł, może się okazać, że taka osoba będzie mieć kłopoty ze spłatą kredytu.
Dlatego warto naprawdę dobrze rozważyć czy naprawdę musimy zaciągnąć kredyt w banku.
Banki udzielają różnego rodzaju kredytów. Niektóre są celowe, a niektóre na dowolny cel. Jedno warto zapamiętać, im szybciej można dostać kredyt od banku i im mniej wymaga on dokumentów, tym częściej kredyt będzie droższy. Poniżej lista podstawowych kredytów bankowych:

Kredyt hipoteczny – najniżej oprocentowany ze wszystkich. Udzielany na zakup mieszkania lub domu, lub budowę domu lub kupno działki. Bank zabezpiecza się na hipotece kredytowanej nieruchomości. Jeśli kredyt nie jest spłacany, bank może zająć nieruchomość. Posiadając takie mocne zabezpieczenie, może pozwolić sobie na niskie odsetki. Może być udzielany nawet na 50 lat.
Pożyczka hipoteczna – podobna do kredytu hipotecznego, ale oprocentowana nieco wyżej. Zabezpieczeniem takiej pożyczki jest również hipoteka na nieruchomości, ale pożyczka nie jest celowa. To znaczy, że kredytobiorca może ją wydać na dowolny cel. Lecz jeśli jej nie spłaci, bank zajmie zastawioną nieruchomość.
Kredyt samochodowy – udzielany na zakup używanego lub nowego auta. Zabezpieczeniem dla banku jest wpisanie go na listę właścicieli pojazdu. Kredyt ten jest znacznie wyżej oprocentowany niż hipoteczny, udzielany jest nie więcej niż osiem lat.
Kredyt gotówkowy – to kredyt udzielany przez banki na dowolny cel konsumpcyjny.
Kredyt odnawialny – oferowany przede wszystkim posiadaczom bankowych kont osobistych. Oprocentowanie jest wyższe niż kredytu gotówkowego. Jest to limit kredytowy udzielony w ramach konta osobistego, który pozwala pożyczać pieniądze od banku. Może stanowić dodatkowo źródło pieniędzy na wypadek niespodziewanych wydatków.

Kalendarz
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Reklama
UPCploctober_02102012 Image Banner 200 x 200

Tu była reklama google adsence, ale zostałem okradziony z zarobków przez powyższą firmę bo ich boot stwierdził jakieś nieprawidłowości, sami nie wiedzą jakie. Ostrzegam więc innych webmasterów przed umieszczaniem reklam google adsence na swoich stronach. Też możecie zostać oszukani przez nich.jak wasze zarobki zaczną zbliżać się do wypłaty.

Google +