Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571
Artykuły na wszystkie możliwe tematy

Lakiernia elektrostatyczna zajmuje się powlekaniem naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na powierzchnie przewodzącą np.: stal. Zawdzięczamy to elektrostatyce którą znamy z prawa Columba, farba proszkowa doskonale przylega przy powierzchni na którą został nałożony.

W malowaniu proszkowym stosujemy 2 metody nakładania farby proszkowej: natrysk elektrostatyczny lub elektrokinetyczny.
Po nałożeniu farby na elementy lądują one w piecu, w którym wygrzewają się do temperatury140-200 stopni Celsjusza, Pod wpływem znacznej temperatury nałożony na element proszek rozpuszcza się, tworząc tym samym gładką powłokę lakierniczą. Lakierowanie proszkowe to bardzo dokładne malowanie.

Niemal idealnie zakrywana jest malowana proszkowo powierzchnia. Dzięki czemu zamaskować możemy delikatne niedoskonałości powstałe podczas obróbki metalu. Nie tylko to jest zaletą lakierowania proszkowego.

Zalety mnożą się same. Począwszy na braku wpuszczania do środowiska żadnych rozpuszczalników, czy rozcieńczalników. Następną zaletą jest bliskie 100% wykorzystanie nakładanego lakieru proszkowego , gdyż część która nie przywiera do powierzchni przedmiotu opada umożliwia to ponowne wykorzystanie.

Stosując zamknięte układy wentylacyjne, proszkowe, daje nam ogromną możliwość zachowywania energii marnowanej w tradycyjnych metodach lakierniczych.

Metoda lakierowania elektrostatycznego jest metodą dość nowoczesną. Pierwszy raz użył jej Henry Ford w 1960 roku. W chwili obecnej stała się najczęściej stosowaną metodą nakładania farb w przemyśle motoryzacyjnym. Jest też bardzo popularną metodą malowania przedmiotów codziennego użytku. Takich jak stelaże meblowe, obudowy komputerów, nawet też obramówki urządzeń AGD, tj.: mikrofalówek, kuchenek, czy innych tego rodzaju rzeczy.

W podsumowaniu, metoda malowania elektrostatycznego przede wszystkim zaoszczędzi nasz: czas, materiał, w efekcie pozostawia też wiele oszczędności w naszych portfelach.

Kalendarz
Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« wrz    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Reklama
UPCploctober_02102012 Image Banner 200 x 200

Tu była reklama google adsence, ale zostałem okradziony z zarobków przez powyższą firmę bo ich boot stwierdził jakieś nieprawidłowości, sami nie wiedzą jakie. Ostrzegam więc innych webmasterów przed umieszczaniem reklam google adsence na swoich stronach. Też możecie zostać oszukani przez nich.jak wasze zarobki zaczną zbliżać się do wypłaty.

Google +