Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571
Na wstępie warto się zastanowić chwilę nad tym czym jest ogrodnictwo, skąd się wzięło i jak wyglądało kiedyś. Nie ma znaczenia jakiej jesteśmy wiary i w co wierzymy a w co nie, ale już w czasach biblijnych istniał raj, który ścisłe był skojarzony z ogrodem.
Babilońskie ogrody wiszące. Niestety mało nam wiadomo o ogrodach w starożytnej Mezopotamii. Wiadomo że własnie tam powstała koncepcja ogrodów wiszących. Należące do siedmiu cudów świata „wiszące ogrody Semiramidy” przypisywane są asyryjskiej królowej Schamuramat
W dzisiejszych czasach ogrody znacznie odbiegają swoim wyglądem a także roślinnością od tych ogrodów z przeszłości. na rynku jest cała masa firm, zajmujących się zakładaniem ogrodów, które mogą nasz ogrodów w XXI wieku wystylizować na ogrody z przeszłości. Oczywiście należy pamiętać przede wszystkim o roślinności , które do życia potrzebują odpowiedniego klimatu.
Ogrody w starożytnym Egipcie. O ogrodach w starożytnym Egipcie możemy się dowiedzieć z malowideł ściennych zachowanych w grobowcach. Ogrody były przedstawiane jako miejsce ogrodzone murem, w którym znajdowały się oczka wodne z rybami a także warzywniaki, winnice i szpalery drzew.
W średniowieczu powstała nowa forma ogrodu zamkniętego tzw. hortus conclusus. Pomimo tego, że jest to pojęcia bardzo szerokie bo obejmuje trzy zupełnie odrębne rodzaje ogrodów to możemy znaleźć jedną wspólną cechą – murem odcinającym ogród od świata zewnętrznego. Najwcześniejszą formą ogrodu zamkniętego był ogród kontemplacyjny (hortus contemplationis), którego przykładem jest klasztorny wirydarz.