Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571
Artykuły na wszystkie możliwe tematy

Na wstępie warto się zastanowić chwilę nad tym czym jest ogrodnictwo, skąd się wzięło i jak wyglądało kiedyś. Nie ma znaczenia jakiej jesteśmy wiary i w co wierzymy a w co nie, ale już w czasach biblijnych istniał raj, który ścisłe był skojarzony z ogrodem.

Babilońskie ogrody wiszące. Niestety mało nam wiadomo o ogrodach w starożytnej Mezopotamii. Wiadomo że własnie tam powstała koncepcja ogrodów wiszących. Należące do siedmiu cudów świata „wiszące ogrody Semiramidy” przypisywane są asyryjskiej królowej Schamuramat

W dzisiejszych czasach ogrody znacznie odbiegają swoim wyglądem a także roślinnością od tych ogrodów z przeszłości. na rynku jest cała masa firm, zajmujących się zakładaniem ogrodów, które mogą nasz ogrodów w XXI wieku wystylizować na ogrody z przeszłości. Oczywiście należy pamiętać przede wszystkim o roślinności , które do życia potrzebują odpowiedniego klimatu.

Ogrody w starożytnym Egipcie. O ogrodach w starożytnym Egipcie możemy się dowiedzieć z malowideł ściennych zachowanych w grobowcach. Ogrody były przedstawiane jako miejsce ogrodzone murem, w którym znajdowały się oczka wodne z rybami a także warzywniaki, winnice i szpalery drzew.

W średniowieczu powstała nowa forma ogrodu zamkniętego tzw. hortus conclusus. Pomimo tego, że jest to pojęcia bardzo szerokie bo obejmuje trzy zupełnie odrębne rodzaje ogrodów to możemy znaleźć jedną wspólną cechą – murem odcinającym ogród od świata zewnętrznego. Najwcześniejszą formą ogrodu zamkniętego był ogród kontemplacyjny (hortus contemplationis), którego przykładem jest klasztorny wirydarz.

Kalendarz
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Reklama
UPCploctober_02102012 Image Banner 200 x 200

Tu była reklama google adsence, ale zostałem okradziony z zarobków przez powyższą firmę bo ich boot stwierdził jakieś nieprawidłowości, sami nie wiedzą jakie. Ostrzegam więc innych webmasterów przed umieszczaniem reklam google adsence na swoich stronach. Też możecie zostać oszukani przez nich.jak wasze zarobki zaczną zbliżać się do wypłaty.

Google +