Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571
Artykuły na wszystkie możliwe tematy

Praca podyplomowa stanowi bazę do uzyskania odpowiedniego dyplomu. Praca podyplomowa jest samodzielną pracą kończącą cykl dydaktyczny. Praca podyplomowa stanowi samodzielne, pisemne opracowanie przez studenta tematu badawczego, nad realizacją którego sprawuje opiekę naukową promotor. Praca podyplomowa może mieć trojaki charakter: naukowy, utylitarny i kompilacyjny.

Wymagania wobec pracy o charakterze monograficznym (kompilacyjnym): znaczenie teoretyczne lub praktyczne opracowanej tematyki, przedstawienie zagadnienia na tle teorii i dziedzin pokrewnych, poprawność i kompletność wywodu, używanie wartościowych źródeł w tym literatury obcojęzycznej, ukazanie sfery nierozpoznanej na tle zaprezentowanej wiedzy, sformułowanie sugestii badań, formułowanie osobistych wniosków, wyrażenie własnego zdania i opinii.

Wymagania wobec pracy o charakterze utylitarnym: Wartość praktyczna opracowania, Innowacyjność i nowoczesność proponowanych rozwiązań, Aktualność i zapotrzebowanie na prace z zakresu tematyki opracowania, Ekonomiczne, społeczne albo środowiskowe znaczenie opracowania, Sposobność praktycznego użycia (wdrożenia).

Zdania powinno się formułować krótko, jasno i poprawną polszczyzną. Każde zdanie musi posiadać podmiot i orzeczenie, niedopuszczalne jest stosowanie podmiotów lub orzeczeń domyślnych. Zdania mogą być podrzędnie albo nadrzędnie złożone pod warunkiem poprawnej interpunkcji. Zaimki można stosować jedynie wówczas, jeśli nie posiada uwagi do jakiego rzeczownika się odnoszą. Punktowanie jest dopuszczalne wówczas, gdy jest poprzedzone poprawnym zdaniem i ma spostrzeżenie. Nie należy zaczynać akapitów od imiesłowów. Niedopuszczalne jest powtarzanie słowa w zdaniu, powinno się unikać powtórzeń słów w akapitach. Nie można używać fachowego żargonu. Nie należy używać zwrotów nie niosących treści.

Wymagania wobec pracy o charakterze badawczym: oryginalność i aktualność stawianych celów i formułowanych tez, poprawność wykorzystywanych metod i technik badawczych, prawidłowość doboru metod statystycznych i technik obliczeniowych, poprawna interpretacja wyników badań i wnioskowania, obiektywizm i krytycyzm w dyskusji rezultatów, użytkowanie wartościowych źródeł. Te zasady trzeba brać pod uwagę biorąc się za pisanie prac.

Kalendarz
Maj 2020
P W Ś C P S N
« wrz    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Reklama
UPCploctober_02102012 Image Banner 200 x 200

Tu była reklama google adsence, ale zostałem okradziony z zarobków przez powyższą firmę bo ich boot stwierdził jakieś nieprawidłowości, sami nie wiedzą jakie. Ostrzegam więc innych webmasterów przed umieszczaniem reklam google adsence na swoich stronach. Też możecie zostać oszukani przez nich.jak wasze zarobki zaczną zbliżać się do wypłaty.

Google +