Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571
Artykuły na wszystkie możliwe tematy

Zakupując wkład kominkowy Unico z płaszczem wodnym, podejmujesz naprawdę odpowiedzialną decyzję – stajesz się bowiem właścicielem jednego z najwybitniej niezawodzących, sprawnych, wytrzymałych jak również co najlepsze naprawdę niedrogich kominków, który nie tylko będzie w stanie ogrzać całkowity pokój jak również, zagrzać wodę, lecz jednocześnie będzie się doskonale prezentował i oddziaływał na wytworzenie klimatycznej, rodzinnej atmosfery.

Ażeby jednak Twój kominek Unico zdołał Ci właściwie długo służyć bez większych usterek i kłopotów z skutecznością, musisz pamiętać jednak o jego właściwej eksploatacji jak również utrzymaniu, które są niepospolicie ważne.

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić, jakie paliwo, będzie najkorzystniej sprawdzało się w przypadku tego gatunku kominków. Producent daje nam sposobność zastosowania jako opału lub zwykłego drewna lub również brykietu drewnianego, który tworzony jest z różnego gatunku ścinków jak również odpadów. Najlepsze efekty dawało będzie palenie drewna liściastego, a w szczególności dębu i buku, pamiętając jednocześnie o tym, ażeby nie były one zbyt mokre.

Jeżeli wkład kominkowy pełny będzie zawilgoconego drewna, wtedy jego skuteczność bardzo silnie spada, zwiększa się jednocześnie zużycie opału jak również o wiele bardziej brudzi się wnętrze piecyka. Z drewna iglastego warto absolutnie zrezygnować, bowiem bardzo często będzie się ono iskrzyło, co naprawdę niekorzystnie oddziałuje na kominki Unico.

Mówiąc o eksploatacji, nie powinniśmy zapomnieć także o poprawnej strategii rozpalania. Chociaż każdy wkład kominkowy Unico będzie miał w tym przypadku indywidualną instrukcję, to w mnogości przypadków działać będziemy zupełnie identycznie. Pierwszym punktem, przed rozpaleniem ognia, powinno być precyzyjne wyczyszczenie wnętrza piecyka i opróżnienie go z popiołu. W centralnej części kładziemy podpałkę (nie stosujmy papierów, bowiem zostawiają po sobie zbyt dużo popiołu), a na niej ustawiamy chude kawałeczki drewna. W momencie rozpalania, każde źródła powietrza dopływającego do kominka powinny być otwarte, dzięki temu o wiele prędzej uda nam się wskrzesić ogień.

Kiedy spostrzeżemy, że ogień zaczyna być coraz mocniejszy, powinniśmy zacząć dorzucać normalne drzewo, pamiętając jednocześnie, aby nie przesadzić z jego ilością – dla kominków o mocy działania kilkunastu kilowatów, najlepiej jeżeli będzie to maksymalnie 6 kg.

Jeżeli piecyk stał przez długi czas nieużywany (na przykład w sezonie letnim), wtedy konieczne będzie jego dokładniejsze przeczyszczenie jak również porządne “przepalenie”, tak ażeby wysokie temperatury pozbyły się wszystkich osadów sadzy, które mogły powstać w niedostępnych dla nas partiach instalacji). Nie możemy także zapominać, że w przypadku jakiejkolwiek awarii, czy również problemów z kominkiem, nie powinniśmy stosować wody w celu ugaszenia ognia w kominku – do tego celu najlepiej nadaje się gaśnica, jeżeli takiej nie posiadamy, możemy wykorzystać piasek.

Kalendarz
Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« wrz    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Reklama
UPCploctober_02102012 Image Banner 200 x 200

Tu była reklama google adsence, ale zostałem okradziony z zarobków przez powyższą firmę bo ich boot stwierdził jakieś nieprawidłowości, sami nie wiedzą jakie. Ostrzegam więc innych webmasterów przed umieszczaniem reklam google adsence na swoich stronach. Też możecie zostać oszukani przez nich.jak wasze zarobki zaczną zbliżać się do wypłaty.

Google +