Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571
Artykuły na wszystkie możliwe tematy

Kolizje i wypadki drogowe to chyba najczęstszy przypadek, gdy spotykamy się z instytucjami ubezpieczeniowymi. Wykupienie polisy przez posiadacza samochodu chroni go z jednej strony przed wieloma przykrymi konsekwencjami zdarzeń, do których przyczynił się jako kierujący pojazdem, z drugiej strony pozwala zapobiec lub ograniczyć koszty zdarzeń spowodowanych przez inne osoby.

Jeżeli posiadasz samochód lub inny pojazd to zgodnie z polskim prawem musisz obowiązkowo wykupić polisę od odpowiedzialności cywilnej, czyli OC. Łączne wpływy z tych polis od wszystkich ubezpieczonych pozwalają pokryć koszty towarzystw ubezpieczeniowych z tytułu wypłat odszkodowań dla wszystkich osób pokrzywdzonych w wyniku korzystania z twojego pojazdu. Kolizje drogowe zdarzają się bardzo często, a koszty napraw samochodów oraz ewentualnie koszty leczenia i rehabilitacji uczestników wypadku często są bardzo wysokie.
Jeżeli ubezpieczenia OC nie byłyby obowiązkowe, uzyskanie odszkodowania od sprawcy wypadku lub kolizji drogowej byłoby bardzo uciążliwe i w wielu przypadkach wymagałoby drogi sądowej, zaś cena polisy byłaby zdecydowanie wyższa niż obecnie.
Należy jednak zauważyć, że polisa OC nie pokrywa strat z tytułu kradzieży twojego samochodu lub jego uszkodzenia w następstwie kolizji lub wypadku drogowego, który spowodowałeś. Od tego rodzaju szkód też możesz się ubezpieczyć, dobrowolnie wykupując polisę auto casco, czyli AC.
Ceny polis OC oferowane przez różne firmy ubezpieczeniowe mogą się znacząco od siebie różnić. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe stosują znacznie wyższe stawki dla młodych kierowców, którzy statystycznie częściej powodują kolizje i wypadki, a jednocześnie udzielają dużych rabatów za bezszkodową jazdę w kolejnych latach. Ze względu na powszechny obowiązek zawierania umowy ubezpieczenia OC przez posiadaczy pojazdów, jego warunki w zakresie pokrywanego ryzyka są prawie identyczne w każdej firmie ubezpieczeniowej. Dlatego głównym kryterium wyboru polisy OC powinna być dla ciebie cena. Przed podpisaniem umowy, porównaj ile kosztuje identyczna polisa w innych towarzystwach ubezpieczeniowych. Kalkulacje wysokości polis możesz zrobić na stronach internetowych wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Przy okazji sprawdź, czy ubezpieczyciel nie dodaje do polisy dodatkowych usług dla osób ubezpieczonych. Jeżeli chcesz wykupić zarówno polisę OC i AC, zapytaj się o ofertę w pakiecie. Może się okazać, że nabywając łącznie te dwa ubezpieczenia, a niekiedy oprócz tego jeszcze ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW oraz usługę assistance zapłacisz najmniej.
Jednym z istotnych elementów kalkulacji ceny polisy jest miejsce zarejestrowania twojego samochodu. Ze względu na większe prawdopodobieństwo kolizji w większych miastach, wysokość podstawowej składki ubezpieczeniowej jest zazwyczaj wyższa niż w małych miejscowościach lub na wsi. Jeżeli jesteś zameldowany w dużym mieście, ale jesteś w stanie udowodnić, że twój samochód będzie użytkowany w strefie niższego ryzyka, możesz zaoszczędzić sporą sumę przy opłacaniu OC. Porównać ubezpieczenia różnych firm możesz na naszej stronie.

Kalendarz
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Reklama
UPCploctober_02102012 Image Banner 200 x 200

Tu była reklama google adsence, ale zostałem okradziony z zarobków przez powyższą firmę bo ich boot stwierdził jakieś nieprawidłowości, sami nie wiedzą jakie. Ostrzegam więc innych webmasterów przed umieszczaniem reklam google adsence na swoich stronach. Też możecie zostać oszukani przez nich.jak wasze zarobki zaczną zbliżać się do wypłaty.

Google +