Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/pablog/domains/seo.pablog.eu/public_html/wp-includes/plugin.php on line 571
Artykuły na wszystkie możliwe tematy

Rozwój techniki stosowanej we współczesnych pojazdach, stawia coraz to większe wymagania przed serwisami je obsługującymi. Nowoczesne rozwiązania jeżeli chodzi o technologię wykonania oraz użyte surowce, powodują konieczność zastosowania nowoczesnych maszyn i narzędzi przy naprawach samochodów. Czasy młotka i przecinaka odeszły już dawno w przeszłość. Aby nadążyć za tymi trendami serwis mechaniczny musi być wyposażony w stosowne narzędzia warsztatowe. W ogólnym zarysie przedstawię niektóre z nich.

Jednym z częściej spotykanych w serwisie samochodowym elementów są klucze udarowe. Urządzenia te wykorzystywane są do bezproblemowego dokręcania i odkręcania nakrętek i różnych śrub w pojeździe. Praca kluczy udarowych możliwa jest dzięki sprężonemu powietrzu, rozprowadzonemu w serwisie specjalnymi przewodami. Ciśnienie wytwarzane jest przez sprężarkę powietrza z zasobnikiem ciśnieniowym.

Podnośniki samochodowe stanowią istotny składnik wyposażenia serwisu. Umożliwiają wykonywanie napraw podwozia pojazdu w komfortowych warunkach, a co za tym idzie w zdecydowanie szybszym czasie. Jest wiele typów podnośników: 1-kolumnowe, 2-kolumnowe, 4-kolumnowe, itp, w zależności od potrzeb oraz możliwości finansowych i lokalowych danego warsztatu mechanicznego.

Kiedy zdarzy się konieczność wymiany zestawu rozrządu w pojeździe, wtedy niezbędnym narzędziem staje się blokada rozrządu. Ma ona za zadanie ustalić mechanizm rozrządu, a konkretnie wałek (wałki) rozrządu i koła rozrządu w odpowiednich pozycjach przy czynnościach związanych z naprawą rozrządu w pojeździe.

Najprostsze narzędzia warsztatowe, czyli popularne klucze, mają bardzo duże zastosowanie w tradycyjnym serwisie mechanicznym. Wyróżniamy klucze oczkowe, klucze nastawne, klucze płaskie, klucze trzpieniowe, klucze płasko-oczkowe. Ogólnie trudno sobie wyobrazić pracę warsztatu samochodowego bez zastosowania większości wymienionych kluczy.oponytanio.pl

Kalendarz
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Reklama
UPCploctober_02102012 Image Banner 200 x 200

Tu była reklama google adsence, ale zostałem okradziony z zarobków przez powyższą firmę bo ich boot stwierdził jakieś nieprawidłowości, sami nie wiedzą jakie. Ostrzegam więc innych webmasterów przed umieszczaniem reklam google adsence na swoich stronach. Też możecie zostać oszukani przez nich.jak wasze zarobki zaczną zbliżać się do wypłaty.

Google +